Skip to main navigation Skip to main content Skip to page footer

Γραφείο Διασύνδεσης

ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ Η ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ

Η PTS, επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της: Μηχανικό Πληροφορικής ή Μηχανικό Τηλεπικοινωνιών.

Η PTS (Pierides TechnoSystems Ltd) ειδικεύεται στην παροχή ολοκληρωμένων λύσεων στους τομείς της Τηλεοπτικής Βιομηχανίας (Βroadcasting) και των Τηλεπικοινωνιών. Έχει την έδρα της στην Μεταμόρφωση Αττικής και προμηθεύει Ηλεκτρονικό εξοπλισμό και σύνθετα συστήματα παραγωγής και διαχείρισης τηλεοπτικού προγράμματος.

Περιγραφή Θέσης/ Καθήκοντα

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα ενταχθεί στην ομάδα σχεδιασμού και υλοποίησης ολοκληρωμένων λύσεων, και θα ασχολείται με:

  • Σχεδιασμό και υλοποίηση ολοκληρωμένων συστημάτων περιλαμβανομένων ΙΤ Δικτύων και Windows/Linux administration.

  • Εγκατάσταση και υποστήριξη των συστημάτων

  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης στους πελάτες της εταιρείας

Απαιτούμενα Προσόντα (Ακαδημαϊκά/ Επαγγελματικά):

  • Πτυχιούχος ΑΕΙ στον τομέα Πληροφορικής ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού/ Μηχανικού Η/Υ

  • Γνώση Windows Server, Linux Server και Βάσεων Δεδομένων (MSSQL Server), Active Directory Domains, Virtualization.

  • Γνώσεις εγκαταστάσεων Δικτύων. Σχεδιασμός και εγκατάσταση Δικτύων Layer 2, Layer 3.

  • Ευχέρεια και άνεση στην προφορική και γραπτή επικοινωνία

  • Τεκμηριωμένα καλή Γνώση Αγγλικών

  • Άδεια οδήγησης αυτοκινήτου.

  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άντρες υποψήφιους)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Εμπειρία 2-3 ετών σε ανάλογη Θέση

  • Εμπειρία σε Object Oriented Προγραμματισμό (.ΝΕΤ, C#)

  • Εμπειρία στην Τηλεοπτική Βιομηχανία

  • Δυνατότητα Επαγγελματικών ταξιδιών (Ελλάδα & Εξωτερικό)

  • Πιστοποίηση στην εγκατάσταση και παραμετροποίηση ΙΤ Δικτύων (π.χ. CCNA).

Ατομικές Ικανότητες:

Ομαδικό πνεύμα, Προσαρμοστικότητα, Πρωτοβουλία

Υπευθυνότητα και Συνέπεια.

Η PTS προσφέρει συνεχή εκπαίδευση του προσωπικού της, άριστες εργασιακές συνθήκες και ελκυστικό πακέτο αμοιβών και παροχών.

Εφόσον σας ενδιαφέρει η συγκεκριμένη αγγελία, παρακαλούμε να συμπληρώσετε την Αίτηση Αποστολής Βιογραφικού Σημειώματος, επισυνάπτοντας το βιογραφικό σας σημείωμα.