Skip to main navigation Skip to main content Skip to page footer

Γραφείο Διασύνδεσης

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΤΟΜΕΑ

[κωδ. 2022091901]

H HEADWAY ECONOMIC CONSULTANTS A.E. είναι εταιρία συμβούλων που παρέχει υπηρεσίες σε πελάτες τόσο του δημοσίου όσο και του ιδιωτικού τομέα. Στα 25 χρόνια της δραστηριότητάς της έχει υποστηρίξει πάνω από 2500 ιδιωτικές εταιρίες και μεγάλο αριθμό οργανισμών του δημόσιου τομέα στην εγχώρια αγορά.

Αναζητάμε  έμπειρο/η και επικοινωνιακό/ή

Τεχνικό Σύμβουλο Δημόσιου Τομέα

ο οποίος/α  θα παρέχει υπηρεσίες προς φορείς του δημοσίου και του ευρύτερου δημόσιου τομέα.

Καθήκοντα:

  • Εκπόνηση μελετών σκοπιμότητας και ωρίμανση έργων δημόσιων φορέων.
  • Προσδιορισμός των κατάλληλων χρηματοδοτικών μηχανισμών (πχ. ΠΕΠ, ΕΣΠΑ) και προετοιμασία των σχετικών τεχνικών εντύπων (ΤΔΠ, ΤΕΠ κλπ.).
  • Παρακολούθηση και Τεχνική Υποστήριξη φορέων στην υλοποίηση έργων (υπηρεσίες Τεχνικού Συμβούλου).
  • Προετοιμασία προκηρύξεων, προσκλήσεων και δημοσίων συμβάσεων.
  • Διαχείριση έργων και διαδικασιών στις σχετικές πλατφόρμες (ΟΠΣ, Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ, ΚΗΜΔΗΣ κλπ.).

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Οικονομικής / Θετικής  κατεύθυνσης.
  • Μεταπτυχιακός τίτλος στα Οικονομικά/Διοίκηση Επιχειρήσεων ή/ σε συναφές αντικείμενο.
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία στο σχεδιασμό και στη διαχείριση συγχρηματοδοτούμενων έργων
  • Πολύ καλή γνώση του πλαισίου και των διαδικασιών χρηματοδοτήσεων ΕΣΠΑ και δημόσιου τομέα (ωρίμανση έργων, ΤΕΠ, ΤΔΠ, ΟΠΣ κλπ.).
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Ικανότητα σύζευξης των πολιτικών και επιχειρησιακών προτεραιοτήτων του δημοσίου τομέα με τα κατάλληλα και διαθέσιμα εθνικά και ευρωπαϊκά χρηματοδοτικά εργαλεία.
  • Ικανότητα ιεράρχησης προτεραιοτήτων και προγραμματισμού δραστηριοτήτων.
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες, ομαδικό πνεύμα και ευελιξία.
  • Αναλυτική σκέψη και οργανωτικότητα.

Προσφέρονται:

  • Δυναμικό  και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης

Θα τηρηθεί πλήρης εμπιστευτικότητα.

Εφόσον σας ενδιαφέρει η συγκεκριμένη αγγελία, παρακαλούμε να συμπληρώσετε την Αίτηση Αποστολής Βιογραφικού Σημειώματος, επισυνάπτοντας το βιογραφικό σας σημείωμα.