Skip to main navigation Skip to main content Skip to page footer

Γραφείο Διασύνδεσης

ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ

[κωδ. 2022062903]

Τα κέντρα μέσης εκπαίδευσης ΑΡΕΙΜΑΝΙΟ®, βραβευμένα με το Education Leader Award για την "Καινοτομία στη Διδασκαλία" είναι ο τέλειος οργανισμός για να πετύχετε τους στόχους σας. Αναζητούμε για την ακαδημαϊκή χρονιά 2022 – 2023:

Καθηγητές Βιολογίας για τα εκπαιδευτήρια μας

Η Θέση

Ο κύριος στόχος σας είναι να δημιουργήσετε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον μάθησης, το οποίο θα βοηθήσει τους μαθητές να επιτύχουν τους στόχους και τα όνειρά τους.

Αρμοδιότητες

• Ακολουθείτε το αναλυτικό πρόγραμμα της Ακαδημαϊκής μας Ομάδας (σχέδια μαθημάτων, εργασίες, εικονικές εξετάσεις)

• Δημιουργείτε σχέσεις εμπιστοσύνης με τους μαθητές, τους γονείς και το λοιπό προσωπικό

• Αναθέτετε ασκήσεις και εργασίες στους μαθητές και τις αξιολογείτε

• Συμπληρώνετε τις αναφορές προόδου των μαθητών

• Διασφαλίζετε ότι η τάξη παραμένει τακτοποιημένη

Απαραίτητα Προσόντα

• Αφοσίωση στους μαθητές και πάθος για εκπαίδευση

• Αναγνωριμένος τίτλος σπουδών

• Προϋπηρεσία διδασκαλίας τουλάχιστον 2-3 χρόνια, άνεση στην διδασκαλία, μεταδοτικότητα, ομαδικότητα

• Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά, εξαιρετικές επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες

• Ικανότητες διαχείρισης της τάξης

• Εξοικείωση με εκπαιδευτικά λογισμικά, διαδικτυακές πλατφόρμες διδασκαλίας και διαδραστικό πίνακα

Προσφέρουμε

• Ένα ευχάριστο, υποστηρικτικό περιβάλλον, στο οποίο κυριαρχεί ομαδικό πνεύμα

• Διαρκή επιμόρφωση μέσω ετήσιων εκπαιδεύσεων

• Ευκαιρίες για επαγγελματική ανέλιξη μέσω του μοναδικού μας Προγράμματος Όραμα Καριέρας

• Οικονομική ασφάλεια και ελκυστικό πακέτο αποδοχών

Αν αγαπάτε το αντικείμενο σας και έχετε την ικανότητα να διδάξετε με υπομονή και ενθουσιασμό, θα χαρούμε να σας γνωρίσουμε. Μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα (με φωτογραφία).

Εφόσον σας ενδιαφέρει η συγκεκριμένη αγγελία, παρακαλούμε να συμπληρώσετε την Αίτηση Αποστολής Βιογραφικού Σημειώματος, επισυνάπτοντας το βιογραφικό σας σημείωμα.