Skip to main navigation Skip to main content Skip to page footer

Γραφείο Διασύνδεσης

IT SYSTEMS ENGINEER

[κωδ. 2022092202]

Η Digital SΙΜΑ με δυναμική παρουσία και υψηλή εξειδίκευση στην ασφάλεια πληροφοριακών
συστημάτων, τα δίκτυα και τις υποδομές cloud, επιθυμεί στο πλαίσιο της ανάπτυξης των
δραστηριοτήτων της να προσλάβει:

Περιγραφή Θέσης:
- Τεχνική υποστήριξη των πελατών της εταιρείας.
- Σχεδιασμός και διαχείριση των υποδομών στα Data Center που χρησιμοποιεί η εταιρεία
για παροχή Cloud υπηρεσιών.
- Σχεδιασμός και υλοποίηση λύσεων Virtualization, Data Management, Security & Monitoring.
- Συμμετοχή σε προγράμματα R&D για ανάπτυξη νέων προϊοντικών λύσεων.
- Διασφάλιση του επιπέδου των υπηρεσιών και προδιαγραφών ασφαλείας σύμφωνα με το ISO27001.

Αναζητούμε:
Συνεργάτη που ενδιαφέρεται να εκπαιδευτεί και να ειδικευτεί στις τεχνολογίες Virtualization, Cloud,
Storage. Ο ιδανικός υποψήφιος πρέπει να έχει δυνατότητες ανέλιξης εντός του τμήματος καθώς και
φιλοδοξίες ανάληψης θέσης ευθύνης μελλοντικά.
Απαραίτητα προσόντα:
- Πτυχίο ΑΕΙ  Πληροφορικής.
- Εμπειρία σε λειτουργικά Linux ή Windows.
- Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 έτη, στο τομέα της πληροφορικής.
- Άριστη γνώση Αγγλικών.
Επιθυμητά προσόντα:
- Πιστοποιήσεις σε Virtualization, Linux.
- Γνώση τεχνολογιών Storage.
- Μεταπτυχιακές σπουδές.

Προσφέρονται:
- Αποδοχές και Bonus αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας.
- Προοπτικές ανέλιξης.
- Εργασία σε περιβάλλον με υψηλή εξειδίκευση
- Προγράμματα Εκπαίδευσης και Πιστοποιήσεων.

Εφόσον σας ενδιαφέρει η συγκεκριμένη αγγελία, παρακαλούμε να συμπληρώσετε την Αίτηση Αποστολής Βιογραφικού Σημειώματος, επισυνάπτοντας το βιογραφικό σας σημείωμα.