LINKEDIN: ΕΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΣΑΣ!

Με ιδιαίτερη επιτυχία υλοποιήθηκε την Παρασκευή  27 /01/ 2023 από το Γραφείο Διασύνδεσης τουΕθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών το ενημερωτικό webinar με θέμα: «LINKEDIN: Έναχρήσιμο εργαλείο για την καριέρα σας!».

Ο σκοπός της ενημερωτικής εκδήλωσης ήταν η ενημέρωση του κοινού για το συγκεκριμένο μέσο, μέσα από τον ορισμό του, τα χαρακτηριστικά του, την πληροφόρηση σχετικά με τις λειτουργίες του και τη χρησιμότητά τους. Επίσης, παρουσιάστηκαν  και συζητήθηκαν τεχνικές και καλές πρακτικές για τη δημιουργία προφίλ στο linkedIn.

Εισηγήτρια του συγκεκριμένου ενημερωτικού webinar ήταν η κυρία Αμαλία Αναστάσογλου Οικονομολόγος-Σύμβουλος Επαγγελματικού Προσανατολισμού Γραφείο Διασύνδεσης ΕΚΠΑ.

Επίσης μπορείτε να βρείτε πρόσθετο ενημερωτικό υλικό στο συγκεκριμένο σύνδεσμο.

Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Το Γραφείο Διασύνδεσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών σας προσκαλεί να παρακολουθήσετε το ενημερωτικό webinar με θέμα: «LINKEDIN: Ένα χρήσιμο εργαλείο για την καριέρα σας!»

Το συγκεκριμένο webinar θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 27 Ιανουαρίου 2023 και ώρα 18.30-20.00.

Ο σκοπός του σεμιναρίου είναι η πρώτη επαφή και εξοικείωση του κοινού με το LinkedIn, ως ένα πολύτιμο εργαλείο της επαγγελματικής του εξέλιξης. Κατ’ επέκταση, θα υπάρξει μια παρουσίαση αυτού του μέσου αναφορικά με τον ορισμό και τα βασικά χαρακτηριστικά του, τις λειτουργίες και τον τρόπο αξιοποίησής τους, καθώς επίσης θα συζητηθούν και καλές πρακτικές δημιουργίας προφίλ στο LinkedIn.

Εισηγήτρια:

Αμαλία Αναστάσογλου: Οικονομολόγος – Σύμβουλος Επαγγελματικού Προσανατολισμού (M.Sc)  Γραφείου Διασύνδεσης

Υπερσύνδεσμος Ενημερωτικού Σεμιναρίου:

Password: ihUj8i37mJs

Πληροφορίες για το Webinar

Η συμμετοχή είναι ανοιχτή προς όλους του ενδιαφερόμενους.

Την ημέρα και ώρα της διεξαγωγής του ενημερωτικού webinar θα επισκεφθείτε τον σύνδεσμο Webex Meetings.

To ενημερωτικό webinar θα πραγματοποιηθεί στην Ελληνική Γλώσσα.

Για να υποβάλλετε ερωτήσεις ή σχόλια προς τον εισηγητή θα μπορείτε να χρησιμοποιείτε την φόρμα υποβολής σχολίων της εφαρμογής (chat), η οποία θα είναι διαθέσιμη καθ’ όλη την διάρκεια της εκδήλωσης.

Για την υποβολή αίτησης παρακολούθησης και την παροχή για «βεβαίωση παρακολούθησης» παρακαλούνται όσοι επιθυμούν να μπουν στον σύνδεσμο που παρατίθεται παρακάτω προς συμπλήρωση των στοιχείων τους. Οι βεβαιώσεις παρακολούθησης θα σταλούν στα email σας.

Διοιηκητική Υποστήριξη Γραφείου Διασύνδεσης